logoZbigniew  Fronczek
specjalista ginekolog-położnik
seksuologia kliniczna, medycyna seksualna
BYDGOSZCZ, TORUŃ
kujawsko-pomorskie
a
W związku z sytuacją epidemiczną Gabinety zamknięte od 01.11.2020r. do odwołania.
-
Seks bez mitów
zdjecie

Pragnieniem każdego człowieka jest zachowanie jak najdłużej młodości, urody i sprawności seksualnej. Niestety. Nie są to atrybuty wieczne. U wielu ludzi za równo u kobiet jak i u mężczyzn w różnych okresach życia występują problemy seksualne. Z wiekiem przybywa schorzeń, które powodują zmniejszenie lub utratę sprawności seksualnej.

Seks to bardzo ważna sfera życia człowieka. Zdrowie seksualne najlepiej definiuje Światowa Organizacja Zdrowia w swoim oświadczeniu. Zdrowie seksualne jest integracją biologicznych, emocjonalnych, intelektualnych i społecznych aspektów życia seksualnego, ważnych dla pozytywnego rozwoju osobowości, komunikacji i miłości.

zdjecie

Seks powoli przestaje być „tabu”, ale nie w stopniu jakim byśmy sobie życzyli. Pomimo że problem zdrowia seksualnego jest często nagłaśniany w środkach masowego przekazu, dużo ludzi nadal wstydzi się zgłosić do lekarza seksuologa licząc na samoistną poprawę lub wyleczenie co jest mitem.

Człowiek od zawsze pragnął być sprawny seksualnie szukając cudownych preparatów poprawiających czy przywracających funkcje seksualne. Profilaktyką i leczeniem zaburzeń seksualnych zajmują się seksuolodzy. Szybki rozwój seksuologii pozwala na realny optymizm co do poprawy czy przywróceniu pełnej sprawności seksualnej (patrz artykuły).Zbigniew Fronczek
specjalista ginekolog–położnik
seksuologia kliniczna, medycyna seksualna
CODE, DESIGN, GFX: Krzysztof Kajdasz Jesteś 886140 osobą odwiedzającą tę stronę